Úno 20 2010

SSSLUP

Category: Tvoje mama píše do šuplíku,Ze životaGrinch @ 17:54

Zeměpis tvojí mamy je regulérní rubrikou tvojí mamy už od jejích počátků. Přírodopis takové štěstí neměl. Teď se mu, po desítkách peticí, dostává konečně alespoň článku. Malý milník pro čtenáře, velký milník pro mamu. Snad se vše bude vyvíjet správný směrem a přírodopis v budoucnu dosáhne pozornosti, kterou si zaslouží.

SSSLUP…

Co je SSSLUP?

SSSLUP je citoslovce.

Zvuk, který vydávají určitá zvířata – a právě o nich bych se chtěl rozepsat…

První zvíře určitě znáš, i když jsi ho možná neviděl/a na vlastní pěst (…na vlastní oči jsem měl původně na mysli, ale to by tu bylo jako pěst na oko). Je to (a teď chvilka napětí… ale už ti to v hlavě sepíná… už začínáš tušit… samozřejmě jsi totálně mimo – jako dycky) – je to chameleón. Nevím přesně, jestli tento zvuk vydává, když mění barvu (jako když rozsvítíš vypínačem a ono to cvakne), nebo je to zvuk při lovu, ale tipnul bych druhou možnost, protože pak to do sebe krásně zapadá -  viz níže.

Druhý zástupce ssslupovitých zvířat je mravenečník požírající mravence. Má dlouhý jazyk a vždy ho mrštně vysune a nebohé mravence doslova ssslupne. Jelikož má chameleón podobnou konstrukci ústního ústrojí (pouze místo mravenců loví mouchy a spol.), řekl bych, že chameleón tento zvuk vydává také právě při papání – viz výše.

A konečně jsme se dostali ke zvířeti třetímu – popíši na modelové situaci:

Vrátíš se domů po náročném dni, zakončeném posezením s přáteli v čajovně. Sprchoval/a ses odpoledne, takže na sebe jen hodíš pyžámko a hupsneš do postýlky. Může být kolem půlnoci – nevíš. Přál/a by sis, abys usnul/a hned, ale v čaji bylo příliš teinu. Najednou slyšíš nedaleko od sebe šustot. Otočíš se, přiotevřeš oči a… zíráš. Vedle postele stojí mohutný – velikostí srovnavatelný s koněm – strašlivý lajgrrr. Pleť máš bílou jako Lanza, v očích strach, ba dokonce smrt, nedýcháš, srdce netluče, přesto se celý/á klepeš. Lajgrrr na tebe kouká – vypadá to jako by se skoro usmíval, možná zákeřně pousmíval je výstižnější. A najednou se ozve ono pověstné SSSLUP. Ucítíš prudkou bolest v dolní části těla a opět zíráš na lajgrrra – tvá noha mu pravděpodobně velmi chutná. Podíváš se smutně, co ti zbylo z končetiny – jen takový malý pahejlek… je ti do pláče.

//Poznámka: Pokud nevíš, kdo/co je lajgrrr, pak:

http://www.youtube.com/watch?v=CD6vpheUoPE&feature=related

…SSSLUP

PS: Každý správný skaut je fanouškem Tvojí mamy na FaceBooku. Tos ani netušil, jak je Tvoje mama slavná, co?

Zanechat komentář